Bursa Evlere İş Veren Yerler

Bursa Evlere İş Veren Yerler

Bursa Evlere İş Veren Yerler

Bazı bayanlar aile konumları itibari ile dışarıda çalışmak için uygun olmayabiliyor. Örneğin evde ufak çocuğu olan bayanlar yada okula giden çocuğu olan bayanların dışarıda bir iş yerinde çalışmaları neredeyse imkansız diyebiliriz. Ancak her geçen gün gittikçe zorlaşan hayat şartları ev hanımları için evde yapabilecekleri bir iş arayışına soktuğunu söyleyebiliriz.

Evde Yapılabilecek İşler

Sadece dar gelirli ailelerde ki ev hanımları değil evde boş zamanlarını değerlendirmek hem de aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen bayanların ya da çalıştığı halde giderlerinde zorlanan kişilerin hafta sonları tatillerinde yada akşamları evlerinde yapabilecekleri birçok işler mevcuttur.

Örneğin bu işlerden bazıları, sabun paketleme, tel toka paketleme, ip misina sarma, pamuk paketleme, mandal montajı, kurdele, fiyonk, nikah şekeri paketleme gibi daha birçok iş imkanı vardır. Ancak bu işler daha çok İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa gibi büyükşehirlerde bulunabiliyor. Özellikle Bursa ilimizde bulunan tekstil fabrikaları oldukça yoğun olarak evde çalışarak ek gelir sağlamak isteyen bayanlara bu konuda en çok imkan sağlayan illerimizin başında geliyor.

Evde İş Nereden Bulunur?

Aslında birçok kategoride iş yapan fabrikaların çoğu dönemsel yada sürekli olarak evlere iş olanağı sağlıyor. Özellikle fabrikaların yoğun olduğu büyük şehirlerde bayanların ek gelir için iş bulmaları çok zor olmuyor. Örneğin tekstil üzerine en çok fabrikası olan Bursa’da fabrikaların dışında tarihi kapalı çarşıda mağazası olan birçok işveren bayanlara evde iş yapmaları için olanak sağlıyor. Aynı şekilde İstanbul’da böyle yerlere rastlamak mümkün oluyor.

Evde İş Ararken Neler Dikkat Etmek Gerekir?

Ev ortamlarında aile içi düzenlerini bozmadan evde iş yaparak ek gelir sağlamak isteyen bayanların, yada dar gelirli evlerinden uzak şehirlerde olan öğrencilerin dikkat etmeleri gereken en önemli durumlardan biriside dolandırıcılık olayıdır. İnsanların hassas noktalarını kullanan bazı insanlar size evde iş vereceğiz diyerek öncelikli olarak kişisel bilgilerinizi öğreniyorlar ve bunu kötü amaçlı kullanabiliyorlar ya da işi size kargo ile göndereceğiz ama ilk iş için kargo ücretini hesabımıza yatırın diyerek belli miktarlarda ücret alanlar olabiliyor. Öncelikli olarak iş ararken bunlara kaşı dikkatli olmak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ