Evde nikah şekeri işi nasıl yapılır

Evde nikah şekeri işi nasıl yapılır

Evde nikah şekeri işi nasıl yapılır

Evde nikah şekeri işi nasıl yapılır, her genç çiftimizin mutluluklarına şahit olacağınız o muhteşem günde hayallerine, umutlarına aşklarına ve sonsuzluğa evet dediklerine şahit olacaksınız. O anın  büyüsünün kaybolmasını istemedikleri, baktıkça o güzel günü hatırlamanızı sağlayacak, küçük umutlarını sakladıkları mükemmel nikah şekerlerini siz değerli dostlarıyla paylaşmak isteyeceklerdir. Evliliğin o mutluluk kapısını açmak isteyen gençlerimizin birçoğu en küçük ayrıntıyı bile atlamak istemiyor. Bu güzel günde her şeyin eksiksiz ve unutulmaz olmasını istiyor. Fakat düğün hazırlıkları başladığında inanılmaz derecede para harcandığını ve masraflarının büyük olduğunu gördükleri anda o güzel hayallerinin bazılarını gereksiz olarak görmeye başlayıp çoğundan vazgeçtiğine şahit olmuşsunuzdur. İşte biz bunun olmasını istemediğimiz için gelin ve damat adaylarımızın bu konudaki kurmuş oldukları hayallerini gerçekleştirmek istediğimizden dolayı maliyeti düşük olan,  evde nikah şekeri işi nasıl yapılır sorusunun cevaplarını vereceğiz.

Nikah şekeri yapmaya başlamadan önce neler yapılmadır.

Nikah şekeri yapmaya başlamadan önce, ilk olarak nasıl bir nikah şekeri yapacağınıza karar vermelisiniz. Kararınızı verdikten sonra kaç kişilik nikah şekeri yapacaksanız bunun sayısını çıkartmalısınız. En zor aşaması kaç kişiye nikah şekeri dağıtacağınıza karar verme aşamasıdır. Gönül ister ki gelen bütün davetlilerinize küçük ama hatıra olarak kalacak nikah şekerlerinden vermeyi, böyle bir seçenek çok külfetli olacağından gelen davetlilerden en yakınlarınızı seçmeye karar verirsiniz, bu kararınızı verdikten sonra, gerekli olacak malzemelerin listesini çıkartmalısınız ki malzemeleri almaya gittiğinizde unuttuğunuz, eksik kalan bir şey olmasın. Bütün bu aşamaları tamamladıktan sonra, malzemeleri alacağınız en uygun toptan satışı yapan yeri bulmaya sıra gelecektir. Alacağınız malzemelerin satışını yapan yeri bulduysanız eğer alışverişinize başlamalısınız.

Para kazanmak için ne yapmak lazım diyenler için bebek mevlüt şekeri hazırlama popüler işlerden biridir.

En kalıcı nikah şekeri hangisidir? 

En kalıcı nikah şekeri hangisi, olabilir diye düşünüyorsanız eğer ve maddi acıdan çok külfetli olmasını istemiyorsanız, en çok kullanılan buz dolaplarına da yapıştırılabilen magnetli modellerden düşünebilirsiniz. Düz ve sade biblolardan istemiyorsanız, küçük çerçeveli modellere bakabilirsiniz. Bu modeli tercih ettiğinizde eşinizin ve sizin fotoğrafınızı yakınlarınız da dolaplarının üzerinde taşımış olacaklardır. Eğer bu tarz modeller size sıradan geliyorsa daha şık olan küçük kolonya şişesinden nikah şekeri yapabilirsiniz. Yada birçoğumuzun kıyafet dolaplarında saklamayı sevdiği güzel ve mis kokulu olan lavantalı nikah şekerlerini düşünebilirsiniz.

Evde nikah şekeri işi veren firmalar iletişim sağlayabilirsiniz.

Nikah şekeri yapılırken hangi malzemeler kullanılır?

Nikah şekeri yapılırken kullanılan malzemeler; isteğe göre değişir badem şekeri veya lavanta, süsleme yapabileceğimiz bir tül, gerekli görüldüğü koşulda tüy, mıknatıs, yapıştırıcı veya silikon, kurdele, magnet veya seçmiş olduğunuz herhangi bir taş makas, isimlerinizin yazılı olabileceği küçük kağıtlar ve onları zımbalamak için gerekli olan zımba ve zımba teli

Nikah şekeri nasıl yapılır?

Nikah şekeri nasıl yapılır, öncelikli olarak bütün malzemeleri hazırlamanız gerekli, daha sonra nikah şekeri yapmaya başlamalısınız. Almış olduğunuz süs tüllerini masaya serin onlar zaten küçük ,yuvarlak ve kenarları işlemeli oluyor bu sebeple hiç bir şekilde makas kullanmanıza gerek kalmıyor. Tüllerin içerisine isterseniz lavanta kokularını doldurabilirsiniz, isterseniz badem şekerlerinden dört veya beş adet koyarak, tülün karşılıklı uçlarından, çiçek şekli verecekmiş gibi tutarak  birleştirin ve kurdele ile bağlayıp üzerine almış olduğunuz magnetlerden veya biblolardan yapıştırın. İsteğe göre küçük tüylerle de hoş bir görüntü katabilirsiniz. Bütün bunları yaptıysanız son aşamalara geçebilirsiniz. Nikah şekerlerini hazırladıktan sonra arkalarına küçük mıknatısları silikon yardımı ile yapıştırıp kurumasını bekleyin en son olarak eşinizin ve sizin isimlerinizin ve nikah tarihinizin yazılı olduğu küçük kağıtları nikah şekerinizin üzerine zımba ile tutturduktan sonra onları güzel süslü bir sepetin içerisine hoş şekil vererek yerleştirdikten sonra nikah şekerleriniz dağıtılmaya hazırlanmış olacaktır.

Sizde evlere nikah şekeri işi veren firmalar ile bağlantı kurabilirsiniz. Firmalara başvurarak ev ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 54 YORUM
  1. Özlem dedi ki:

    Bu ise ihtiyacim var elim hizlidir

  2. Esra dedi ki:

    Merhaba istanbul sancaktepede oturuyorum. Ek gelire ihtiyacim var. Paketleme montaj nikah sekeri gibi evde yapabilecegim islerden ariyorum. El becerime guveniyorum. Yardimci olursaniz cok memnun olurum.

BİR YORUM YAZ