İnstagramda paylaşım yaparak ticaret

İnstagramda paylaşım yaparak ticaret

İnstagramdan para kazanmak mümkün mü?

Sosyal medyayı çok aktif olarak kullanan bir insan olabilirsiniz. Fakat daha önce, bu mecradan para kazanmak hiç aklınıza gelmemiş olabilir. Birçok kişinin başvurduğu bir para kazanma yöntemi… Çünkü global dünyada artık eski ve klasik yöntemler ile para kazanılmıyor. Artık insanlar bu tür sanal ve sosyal platformlara para kazanma amacıyla yönleniyor. Daha önce bu mecraya para kazanma amacıyla yönlenmiş olmayabilirsiniz. Fakat iyi bir sosyal medya kullanıcısı iseniz, bu durumu nakit paraya çevirmenin her zaman bir yolu vardır.

Öncelikle sizlere sorumuz şu: İnstragram’dan para kazanma yollarını biliyor musunuz? Eğer bu yolları bilmiyorsanız, kısa sürede öğrenebilir ve İnstagram’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz. İyi bir sosyal medya kullanıcısı olmak sizi her alanda başarılı bir insan yapacaktır. Elbette ki bu durumun, cebinize yansıması da olacak. Bu yansımanın nasıl olacağını merak ediyorsanız, bazı yöntemler aracılığı ile olacağını söyleyebiliriz. O yöntemlerden ilki, kullandığınız İnstagram hesabından satış yapmaktır.

Son yıllardır gündemde olan bir para kazanma yöntemidir. Satışını yaptığınız ürün her şey olabilir! Aklınıza gelen her şeyi bu mecra üzerinden, ilgili kişilere tanıtabilir ve satabilirsiniz. Ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşmak ve ürünleriniz hakkında kısa bir yorum yazmak mümkün olduğu için, bu site aslında satış yapmaya çok uygun… Bu derece güzel ve popüler bir tanıtım aracını başka yerde bulmak çok da kolay değil… Sizden ürün alabilecek potansiyel kişilere ulaşırsanız ve o kişilerin sizi takip etmesini sağlarsanız, sadece İnstagram üzerinden dünyanın satışını yapabilirsiniz. Gelgelim İnstagram’ı kullanarak ciddi oranda satış yapan ve kurumsal firmalarla rekabet içerisinde olan birçok tekil satıcı var. Üstelik bu satıcılar, vergiden de muaf oldukları için, kurumlara oranla daha yüksek oranlı kar kazanıyorlar.

Bir diğer para kazanma yolu, reklam bu yol, aslında bütün sosyal medya siteleri için geçerli olan bir yol… Ne kadar çok takipçiniz olursa, firmaların gözü o kadar üzerinizde olur. Bir sosyal medya fenomeniyseniz, İnstagram hesabınız üzerinden anlık olarak yüzbinlerce kişi ile paylaşım yapabiliyorsanız, İnstagram’dan reklam verme amacıyla kapınızı çalacak birçok kişi ve kurum olacaktır. Bu reklam türünde, reklam veren kişi ile bir anlaşma yaparsınız ve birkaç saniye içinde dünyanın parasını kazanırsınız. Çünkü reklam veren kişi ya da kurum için yüz binlerce kişinin sayfasına görselin de yer aldığı bir tanıtım göndermek, paha biçilemezdir. Büyük kurumsal yapıların da sıklıkla tercih ettiği bu yöntem, yine kolaylıkla anlayabileceğiniz gibi takipçi sayısından geçiyor. Eğer takipçi sayınız çoksa, İnstagram sitesini bir ekmek kapısına çevirmeniz, sizin için son derece kolay bir iş olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Herhangi bi paketleme işi olabilir dedi ki:

    Beni bilgilendire bilirmisiniz internet üzerinden nasıl para kazanılıyor diye

  2. Birdost dedi ki:

    Stil.in uygulaması tam bu dediğinizi yapıyor. Sadece iphoneda var galiba.

BİR YORUM YAZ