Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Günümüzde hepimiz biliyoruz ki sıfırdan bir iş kurup başarılı olmak için çok uğraşmamız gerekmektedir. Artık bir dükkan açıp kendini götürecek şekilde iş yapmakta oldukça zor haldedir. Özellikle ülkemizde büyük Alışveriş Merkezlerinin çoğalmasıyla birlikte genel olarak buralardan alışverişlerin tamamı yapılır. Bu durumu da bir kenara bırakırsak artık internetten alışveriş yapan çok fazla kişi vardır. Bu ortamların hepsinde belirli bir isim kazanmak ve ürün satmak oldukça zordur. Bu durumda franchisinge başvurabilirsiniz. En baştan dükkan açıp reklamıyla, kurmasıyla, ürünüyle ve birçok konuda büyük uğraşlar yerine ücretsiz franchising veren firmalardan bu talepte bulunarak ürün satabilir ve daha kolay şekilde bir gelir sağlama imkanınız olacaktır. Tabi ki franchising hizmeti içinde belirli şartlar vardır. Öncelik olarak sizde bir sermaye olmadan iş kurup kendinizi geliştirmek istiyorsanız ve bu durum olurken de bir gelir elde etmek istiyorsanız iyi bir marka seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda uzun araştırmalar sonucu bir firmaya karar kılın ve bunun için kendinizi hazırlayın. Ürünlerin hepsinin hakkında ufakta olsa bilgi edinin. İşe başlamadan önce bu durum önemidir. Size yöneltilen bir soruda en azından bir fikriniz oluşsun ve buna göre yanıtlayabilin. Eğer iyi bir firma seçimi yapmazsanız sonucunda sizin için başarı olması mümkün değildir. Firma seçimi bu konuda en önemli noktadır. İyi bir firma, yüksek potansiyelli müşteri demektir.

Bayilik Alırken En Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bayilik almak istediğiniz firmanın size verdiği fırsatları ve kar oranlarını iyice hesaplayın ve buna göre hareket edin. Size verdikleri şartları, pazarlama alanlarını, cirosu vb. konular hakkında iyice bilgi edinin.
  • Bayilik alacağınız firmanın piyasadaki durumunu inceleyin. Geçmişten bugüne ne durumda ve ne durumlara gelebilir bu konuda bir fikir edinin. İş yerinin bulunacağı konum ve o konumdaki müşteri potansiyelini de araştırmaya alın. En önemli şey çok müşteri değil müşterinin nasıl bir kitle olduğudur. Sattığınız bir ürünün değeri çoktur ama alıcısı azdır. Bir ürününüz çok kişi tarafından alınır ama maliyeti de düşüktür.
  • Firmanınız size sunduğu avantajları her zaman karşılaştırın ve inceleyin.
  • Müşterilerin ne kadar çok olduğu ve satış oranlarını da incelemeye alın. Bu tür bilgileri internet ortamından veya direk firmadan öğrenebilirsiniz.
  • En önemli nokta ise gerçekten o bayiye, açılacağı bölgede ihtiyaç olmasıdır. Açılacak olan bölgede o bayiliğe ihtiyaç varsa ve siz bu ihtiyacı karşılayacaksanız bu bayiliği kaçırmayın.
  • Bayiliğin ne üzerine olduğunu iyice takibe alın. Piyasadaki durumu ve rakipleri sizin için oldukça önemlidir. Bayiliğin her zaman ne konumda olduğuna önem verin.

Bayilik İçin Bedel Talep Etmeyen Firmalar

Bu konuyu genel olarak elinde sermayesi olmayan ve bir işle uğraşmak isteyen kişiler araştırırlar. Bayilik verirken çok daha düşük ücret alan ya da hiç almayan firmalar genel olarak; fast food, mısırcılık, inşaat firmaları, çiğköfte firmaları gibi firmalar bayilik için ücret talep etmezler. Bunlar dışında da yeni açılmış firmalar kendilerini büyütmek ve geliştirmek amacında olduğu için bayilik için bir ücret talep etmeyebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ